Nowy adres strony internetowej i BIP Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie to https://www.gov.pl/web/psmkoscierzyna

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Udział uczniów w międzyszkolnych warsztatach skrzypcowych

Udział uczniów w międzyszkolnych warsztatach skrzypcowych

W dniu 20 czerwca 2022 r. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie wzięli udział w XIV Międzyszkolnych Warsztatach Klas Skrzypiec z Tczewa, Pelplina, Kościerzyny, Kartuz, Pucka, Gdańska, Malborka, Gdańska- Oruni i Iławy. Wielka orkiestra składająca się z siedemdziesięciu młodych skrzypków z szkół muzycznych I stopnia wystąpiła w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Naszą szkołę reprezentowało dziewięciu uczniów klasy skrzypiec mgr Izabeli Hoffmann- Fortuny. Ideą warsztatów jest integracja dzieci i młodzieży ze szkół muzycznych I stopnia, wspólna praca, nauka odpowiedzialności współdziałania w grupie i przede wszystkim dobra zabawa. Na zakończenie warsztatów odbył się koncert uczniów i ich nauczycieli. Motto przewodnie koncertu: HITY Z VIOLINKOWEJ PŁYTY.

 

Podczas koncertu w wykonaniu młodych artystów mogliśmy usłyszeć między innymi:

 

Kathy and David Blackwell- "Fiddle Time"

 

Klaus Badelt- "Piraci z Karaibów"

 

Leonard Cohen- "Hallelujah"

Koncert był wielkim wydarzeniem nie tylko dla muzyków. Był również wielkim przeżyciem dla widzów, którzy nie szczędzili młodym artystom braw. Wszyscy świetnie się bawili zarówno publiczność, jak i wykonawcy. Należy dodać, że uczniowie Pani Izabeli Hoffmann-Fortuny spisali się znakomicie!

Data dodania: 2022-06-21 15:02:02
Data edycji: 2022-06-21 15:35:22
Ilość wyświetleń: 240

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Dziennik Elektroniczny

Zaloguj się
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej