Nowy adres strony internetowej i BIP Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie to https://www.gov.pl/web/psmkoscierzyna

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

Dnia 1 września powróciliśmy

do szkoły po wakacyjnej przerwie.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotra Glińskiego:

 

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkół Artystycznych,

Szanowni Państwo!

Kształcenie artystyczne to ciągły kontakt z pięknem i sztuką, to tworzenie oraz pomnażanie artystycznych umiejętności; niekiedy żmudne, wymagające wiele cierpliwości, ale dające wymierne i namacalne efekty. Każdy nowo opanowany utwór, każdy nowy rysunek czy rzeźba, każdy nowy krok w baletowej sali nadaje poczucie sensu, zapewniając motywację do kolejnych osiągnięć.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Za chwilę uczniowie i nauczyciele przystąpią do codziennych zajęć. Pandemia zmusiła społeczność szkolną do podjęcia wyzwań na nieznaną dotąd miarę. Jako państwowy opiekun środowiska artystycznego staraliśmy się niwelować pandemiczne trudności, rozsądnie decydując zarówno o wprowadzaniu, jak i cofaniu obostrzeń. Rezygnowaliśmy z tych elementów procesu dydaktycznego, które można było czasowo wyłączyć bez szwanku, a które mogły przynieść zagrożenie zdrowotne – jak na przykład z dużej części egzaminów czy form badania jakości kształcenia. Zwiększyliśmy dostępność pomocy technicznej, aby refundowane sprzęty mogły ułatwić zdalne kształcenie artystyczne. Jednak najwyższe uznanie w dobie epidemicznych trudności należy się Państwu – nauczycielom i dyrektorom szkół artystycznych oraz uczniom i ich rodzicom. Państwa niezachwiana wola kontynuacji procesu dydaktycznego w każdych warunkach była źródłem siły dla całego środowiska. Ogromnie dziękuję Państwu za tę niezłomną postawę.

Bieżący rok szkolny rozpoczynamy w systemie stacjonarnym. Wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki zabezpieczyliśmy środowisko szkolne na okoliczność ewentualnych negatywnych zmian w przebiegu pandemii, a ważność przepisów umożliwiających zdalną realizację zajęć przedłużyliśmy do końca sierpnia 2022 roku. Mam jednak wielką nadzieję, że będziemy z tej możliwości korzystać jedynie sporadycznie. Im bardziej będziemy odpowiedzialni, tym większa jest szansa na powrót do normalności – zwykłych spotkań, wspólnych artystycznych przeżyć, pięknych koncertów i wystaw.

Życzę wszystkim Państwu, aby w nadchodzącym roku szkolnym naszych uczniów czekało jak najwięcej artystycznych sukcesów; abyśmy już w najbliższym czasie mogli cieszyć się taką codziennością, do której przywykliśmy i za którą wszyscy tęsknimy.

Składam życzenia pomyślnego, spokojnego nowego roku szkolnego.

Z wyrazami szacunku,
Piotr Gliński

 

 

 

Data dodania: 2021-09-01 14:53:22
Data edycji: 2021-09-01 15:50:31
Ilość wyświetleń: 192

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Dziennik Elektroniczny

Zaloguj się
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej